Bezpieczeństwo

Kominek gazowy Element4 Tenore 240

Kominki gazowe Element4 są w pełni bezpiecznymi urządzeniami w użytkowaniu. Proces spalania gazu w palenisku jest sterowany przez zaawansowaną automatykę kontrolującą dopływ gazu, odprowadzenie spalin i dostarczenie powietrza. Palenisko jest na stałe oddzielone od pomieszczenia hermetyczną szybą. Takie rozwiązanie zapewnia dużo wyższy poziom bezpieczeństwa od kominków opalanych drewnem. Jeżeli pojawią się problemów eksploatacyjnych (na przykład brak gazu lub zatkanie komina), sterownik kominka zadba o jego natychmiastowe wyłączenie. Nie grozi nam też wypadnięcia zapalonych kawałków drewna lub pożar sadzy w komine.
Dla firmy Element4 najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo pracy ich urządzeń. Dlatego też zostały one wyposażone w niezawodny system sterowania firmy Mertik Maxitrol - światowego lidera w dziedzinie akcesoriów do kontroli przepływu gazu.
Kominki gazowe Element4 klasyfikowane są jako urządzenia gazowe z zamkniętą komorą spalania (klasa C). Dzięki temu dopuszczone są do stosowania nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale też w restauracjach, barach, hotelach czy też innych pomieszczeniach użyteczności publicznej.